Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Projektowanie stron internetowych krok po kroku

Logiczna koncepcja działania strony www to bardzo istotny etap podczas tworzenia strony internetowej. Bardzo ważne są doznania wizualne, ale nie należy też zapominać o tym co lubi Google, bowiem każdemu zależy na wysokiej pozycji w jakże zacnej owej wyszukiwarce, z której większość Internautów korzysta. Pamiętać należy również, że w dobie XXI wieku strona internetowa powinna być dostosowana zarówno do wyświetlania na komputerze, jak i na telefonie czy tablecie. Strona internetowa zatem powinna być dobrze zaprojektowana pod wieloma względami.

Po pierwsze - design i funkcjonalności

– czyli ogólna szata graficzna i wkomponowane w nią funkcjonalności, albo nawet odwrotnie. Jeżeli strona internetowa ma spełniać konkretne funkcje to wyjdźmy najpierw od strategii strony internetowej i funkcjonalności jakie powinna posiadać, by mogła w pełni zrealizować nasze cele, a w efekcie końcowym zwiększyć obroty firmy i nasze zyski. Następnie ubierzmy owe konieczne funkcjonalności w czytelną i  przejrzystą szatę graficzną, która będzie spełniała nasze oczekiwania, będzie podobała się wizualnie - zarówno twórcom jak i odbiorcom, wszak 95 % społeczeństwa to wzrokowcy. Zatem jeśli nasza strona internetowa wpadnie Internaucie w oko i sprawi, że zechce on nas bliżej poznać to sukces gwarantowany. Do tego jeszcze musimy dołożyć sprawdzony silnik strony – bo bez tego ani rusz. W dzisiejszych czasach nikt już nie grzebie w stronach pisanych tylko i wyłącznie w języku HTML. Przydatne jest (dla późniejszego użytkowania: wprowadzania danych i ich modyfikacji) porządne i niezawodne zaplecze CMS (system zarządzania treścią).

Po drugie – optymalizacja strony internetowej

– dumnie nazwana SEO. To nic innego jak spełnienie wymagań stawianych przez Google i inne wyszukiwarki. Wymagania te są bardzo różne i mniej lub bardziej zaawansowane. Jedno jest pewne – doświadczony twórca stron internetowych nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. Doradzi co i jak i zrobi co trzeba już na starcie. Niestety, w dobie tak wielu domorosłych informatyków modne stało się zarabianie „na SEO”. To stanowczo zbyt późno, a oddawanie strony w ręce często laików, którym tylko wydaje się, że wiedzą jak co zrobić wydaje się być krokiem zbyt ryzykowny, tym bardziej, że o ile w ogóle podejmą jakiekolwiek kroki to przynieść mogą różny skutek, często niezadowalającym. Wiele ofert SEO/Pozycjonowania szczególnie tych sprzedawanych przez telefon to nic innego jak mówiąc wprost - próba naciągactwa. By potem nie żałować i „nie utopić” pieniędzy - lepiej zwrócić się z tematem stworzenia strony internetowej do profesjonalistów, którzy zadbają o SEO już na początku. Zadbanie o SEO na stracie strony internetowej gwarantuje też nie jako, że boty indeksujące stronę w wyszukiwarkach dobrze ją ocenią i na dzień dobry przypiszą „dobrą” pozycję w wyszukiwarce, a z takiej łatwiej potem podskoczyć do góry w wynikach. Optymalizacja SEO strony to klucz do sukcesu www.

Po trzecie – dobra nazwa domeny.

Tu zwykle z pomocą przychodzi znana chyba wszystkim doskonale tzw. „burza mózgów”. Wymyślając adres powinniśmy jednak wziąć pod uwagę – znów to samo pytanie – co lubi Google? A Gigant lubi... no właśnie co...? I z odpowiedzią na to pytanie i w tym zakresie profesjonalista nie powinien mieć problemów, bo przecież miał do czynienia nie tylko z jednym projektem... Laikowi zaś odpowiedź na to pytanie sprawi wiele kłopotu, a to łatwo poznać czy ktoś odpowiada i doradza nam rzeczowo czy próbuje kolokwialnie rzecz ujmując „stulać”. W tym miejscu my powiemy tylko tyle – źle dobrana domena, będzie się ciężko indeksować w wyszukiwarkach. Domena powinna być wybrana dobrze zarówno z punktu widzenia marketingowego (powinna być chwytliwa i łatwa do zapamiętania – to elementy oczywiste), powinna też „grać w jednej orkiestrze” z tym co lubią boty. Profesjonalista podpowie np. dobrze by było gdyby w domenie było.... i warto takiej rady posłuchać, bo ludzie, którzy tworzą strony profesjonalnie mają bazę własnych doświadczeń i sprawdzonych metod, bo odpowiedzi na pytanie co lubi Google? nie znają nawet najwięksi wodzowie tego świata – zresztą podobnie jest z innym pytaniem – o skład Coca-Coli. To chyba najbardziej ściśle tajne informacje, do których dostęp ma niewielu. Zatem nie ma innego wyjścia jak polegać na doświadczeniu twórcy, któremu zlecimy wykonanie strony internetowej, zarówno w kwestii doboru odpowiedniego adresu jak i optymalizacji SEO.

Etapy projektowania strony internetowej

Strony internetowe Rzeszów Podkarpackie tworzenie stron www Rzeszów, projektowanie stron Rzeszów

 

Zamówienie strony internetowej online może przebiegać profesjonalnie i rzeczowo. Na każdym z powyżej przedstawionych etapów projektowania strony www dokładamy wszelkich starań, aby przygotowany projekt spełniał oczekiwania Zamawiającego. Dobrze jest, jeśli Zamawiający prześle nam linki do stron, które mu "wpadły w oko". Nie chodzi tu o dublowanie czegokolwiek, a raczej o określeniu mniej więcej gustu i preferencji Zamawiającego. Nie jest to jednakże konieczne, bowiem zawsze Klient może powiedzieć - zaproponujcie mi coś fajnego nowoczesnego etc. I taki też projekt otrzyma.

O czym warto pamiętać...

1) Dobry adres domeny - zarejestrowany oczywiście na Zamawiającego stronę, a nie na jej wykonawcę. Czyli jeśli strona jest dla firmy Xyz w firmie ABC, a wykonuje stronę twórca GKJ. To z tytułu rejestracji domeny od firmy ABC fakturę powinna otrzymać każdego roku firma Xyz. Nie warto przez pośredników....

2) SEO już od początku tworzenia strony. Profesjonaliście nie sprawi to kłopotu i nie zajmie kolosalnej ilości czasu. Magik informatyk, będzie kręcił i koniec końców nie zrobi optymalizacji. Bez SEO trudno będzie zaistnieć.

3) Najpierw funkcjonalności potem design. Nigdy odwrotnie !!!! Funkcjonalność musi być ładnie i intuicyjnie zapakowana, a nie opakowanie ufunkcyjnione. :)

4) Zanim przystąpisz do szukania wykonawcy strony internetowej warto jeszcze zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami i dokładnie je sprecyzować:

  • Jakie produkty lub usługi oferuje firma?
  • Do jakiej grupy odbiorców skierowana jest oferta firmy?
  • Jakie są atuty Twojej firmy lub oferty - co Cię wyróżnia?
  • Co powinno przekonać Klientów do Twojej firmy?

5) Przed złożeniem zamówienia warto też sprecyzować to jakie mają być pozycje w menu strony (podstrony/zakładki) ?

6) Warto zadbać by oferta była zamieszczona na stronie głównej, a dane kontaktowe były widoczne na każdej z podstron. Ułatwi to potencjalnemu Klientowi nawiązanie kontaktu z Twoją firmą.

Cechy dobrej strony internetowej

1. Dobry adres www
2. Dobrze dobrane funkcjonalności
3. Ładne i przejrzyste opakowanie
4. Responsywność strony www
5. SEO - porządna optymalizacja strony www

Dlaczego responsywność / mobilność strony jest ważna?

W dobie prężnie rozwijającej się technologii i powszechnej dostępności internetu na różnej maści urządzeniach przenośnych - responsywność www lub chociaż mobilność stron internetowych jest wręcz konieczna dla wygody osób przeglądających naszą stronę.

W naszej ofercie także...
Reaktywacja stron www po włamaniach hakerskich
oraz tani hosting stron internetowych

Masz problem zgłoś: biuro@ipr.pl

Sprawdzimy i wycenimy usługę.
Za diagnostykę i wycenę nie pobieramy opłat.

Strona internetowa Biznes-Ekspert Sp.j. Biuro Rachunkowe Łódź

Eurostal-Metale Rzeszów - Oficjalna strona internetowa

Strona internetowa Kancelaria adwokacka Rzeszów - Adwokat Michał Zawisza - Kancelaria Adwokacka w Rzeszowie

Zielarnia Rzeszów - blog o ziołolecznictwie i ziołach

Strona internetowa Kancelaria Adwokacka Łódź - Adwokat Łódź - adw. Joanna Kaźmierczak

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?