Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Projektowanie i tworzenie sklepów internetowych

Etap projektu to bardzo ważny etap podczas tworzenia sklepu internetowego. Dobrze zaprojektowany i wyposażony w odpowiednie funkcje będzie nam wiernie służył przez lata. Sklepu internetowego nie robi się na rok czy dwa. To poważna decyzja, która musi być dobrze przemyślana. Nie wystarczy powiedzieć: chcę sklep internetowy - będę sprzedawać w sieci.

Choć decyzja sama w sobie jest oczywiście bardzo ważna to warto rozważyć wszelkie za i przeciw zanim zamówimy sklep internetowy. Warto się na przykład zastanowić kto będzie wprowadzał produkty, kto będzie odbierał i realizował zamówienia złożone tym kanałem sprzedaży. Wiadomo, że ktoś to musi robić. Samo przygotowanie produktu do wystawienia w sklepie internetowym jest czasochłonne i pracochłonne, bo przecież trzeba produkt przygotować odpowiednio i zrobić mu zdjęcie. Trzeba przygotować opis produktu, bo nikt nie kupi go w ciemno.

Na koniec trzeba obsłużyć zaplecze sklepu internetowego i dodać produkt do oferty. Zakładając, że zwykle produktów jest sporo w ofercie - warto się zastanowić komu powierzyć tak odpowiedzialne zadanie. Warto też już na wstępie zastanowić się nad logistyką i realizacją zamówienia Klienta. Rozejrzeć się wśród firm kurierskich i poznać ich ofertę. Warto pomyśleć też o którymś z systemów płatności on-line z którego Klienci mogli by korzystać. Do lamusa już odchodzą zwykłe przelewy. Warto też być może jeśli jest duża rotacja produktów zastanowić się nad integratorem między systemem magazynowym a sklepem internetowym. O konieczności takowego dodatku należy bowiem powiedzieć już na początku, bowiem nie każdy silnik sklepu internetowego da się szybko i łatwo zintegrować z systemem magazynowym.

Jeśli już ogarniemy to o czym mowa powyżej warto rozeznać się w sieci czy będzie popyt na towar, który chcemy sprzedawać. Czy tu znajdziemy odbiorcę lub odpowiednią ilość odbiorców, tak by koszty prowadzenia sklepu internetowego nie przewyższyły zysków. Może warto na początek spróbować sprzedawać np. przez Allegro lub eBay, by wybadać rynek i popyt na towar. Dopiero gdy rozeznamy dobrze temat można przystąpić do wdrożenia planu uruchomienia sklepu internetowego w życie.

Składając zamówienie na sklep internetowy czy to online czy to podczas osobistego spotkania warto opowiedzieć o swojej wizji sklepu. Zwykle większość z pomysłów daje się zrealizować. Nie należy się bać, że pomysł jest zły. Każdy pomysł jest dobry, tylko zaawansowanie programisty bywa różne...:) Jeśli będziemy już wiedzieć jakie funkcjonalności są nam potrzebne a wręcz niezbędne w sklepie internetowym trzeba pomyśleć nad opakowaniem, czyli designem, który musi być dostosowany do odbiorcy, do którego kierowana jest oferta. Bardzo ważne są doznania wizualne, ale nie należy też zapominać o tym co lubi Google, bowiem wszak każdemu zależy na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, z której większość Internautów korzysta. Sklep internetowy zatem powinien być dobrze zaprojektowany pod wieloma względami, jednakże najpierw zawsze warto zadbać o strategię wdrożenia sklepu internetowego, oczywiście elastyczną, pozwalającą na jej modyfikowanie - jeśli zajdzie taka potrzeba.

Strona internetowa Biznes-Ekspert Sp.j. Biuro Rachunkowe Łódź

Eurostal-Metale Rzeszów - Oficjalna strona internetowa

Strona internetowa Kancelaria adwokacka Rzeszów - Adwokat Michał Zawisza - Kancelaria Adwokacka w Rzeszowie

Zielarnia Rzeszów - blog o ziołolecznictwie i ziołach

Strona internetowa Kancelaria Adwokacka Łódź - Adwokat Łódź - adw. Joanna Kaźmierczak

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?